Muži pokračují v povedené jarní části

SK Bělá – FK Zdětín 3:1 (2:0)

Bez Honzy Tomana a Filipa Rosenkranze chtěla Bělá navázat na povedenou jarní část sezony. Soupeř si ale v soutěži vede ještě lépe a hned v úvodu se po pasu hnal jeho útočník na Jardu Vernera, míč ale branku minul. Další náběhy si už domácí lépe pohlídali a postupně začali přebírat iniciativu, i když jim nuceně musel vystřídat Filip Riess.  V první šanci ještě míč minul břevno, ve 34.minutě ale velmi dobře odcentroval z pravé strany Petr Umáčený a Tomáš Hodovanec poslal Bělou do vedení – 1:0. O chvíli později byl na rohu vápna faulován Lukáš Rokos a Jirka Volf se z penalty nemýlil – 2:0.

Oba týmy už v první půli začaly sbírat žluté karty a po přestávce sudí Chrastina v jejich rozdávání ještě zrychlil tempo. Nervozita na hřišti vyvrcholila po hodině, kdy byl nejprve za urážku protihráče vyloučen Lukáš Šoóš, aby za za chvíli na to napodobil hostující Horváth – ten byl vyloučen za kopnutí soupeře bez míče. Soupeř si připravil dva střelecké pokusy, jeden mířil mimo, s tím druhým si Jarda Verner poradil. V 85.minutě však sudí písknul další penaltu a soupeř snížil – 2:1. Pojistku mohl přidat střídající Petr Plintovič, v tutovce na malém vápně však nechal vyniknout gólmana. Ten se pak vrhl spolu se spoluhráči na závěrečnou zteč domácí branky, jeho výlet ale Bělá využila a Martin Toman přidal do prázdné branky třetí trefu – 3:1.

Zápas, který ve skutečnosti nebyl tak tvrdý jak karetní tresty napovídají (10žk +  2čk) tak ovládla Bělá a přiblížila se umístění v horní části tabulky. V dalším zápase se Bělá představí na půdě Března (sobota 25.5.24 od 17.00h