Smolná prohra žáků

SK Bělá/TJ Nová Ves – Sokol Březno/SK Židněves 2:3 (1:1)

Źáci v závěrečném zápase podzimu byli v poli fotbalovějším týmem, než fyzicky vyspělejší soupeř. Doplatili ale nedůraz ve vápně soupeře, hosté z minima střel vytěžili maximum.

Soupeř se dostal poprvé do vápna Bělé v 5.minutě a hned po rohu hlavou skóroval – 0:1. Domácí se snažili, jejich kombinace ale končili na šestnáctce, střelám chyběla razance nebo přesnost, nepřesně střílel Vojta Cibulka, nepřesné centry posílal Lukáš Kubišta. Ve 25.minutě mířil těsně vedle Vojta Bock, ve 30.minutě poslal míč z rohu Patrik Loukotka a Jirka Smékal hlavou vyrovnal – 1:1. Velkou šanci pak spálil před půli marian Trunaik ,když sám uháněl na brankáře, kterého ale svým pokusem nastřelil.

Ten samý hráč po přestávce po rohu pálil těsně nad břevno, v 56.mintě se ale Bělá dočkala, centr Mariana proměnil Vojta Cibulka – 2:1. Bohužel, domácí v návalu radosti přestali bránit a ojedinělou návštěvu šestnáctky řešil faulem až Lukáš Brodský, hosté z penalty vyrovnali na 2:2. Hořký kalich pak Bělá dopila v 65.minutě, kdy dlouhý aut propadl za obranu a nájezd hosté trochu komplikovaně, ale nakonec úspěšně dotáhli do zdárného konce – 2:3.

Žáci ve většině zápasech podzimu zanechali dobrý dojem ze hry, chybí jim však větší hlad po gólech ve vápně soupeře, na tomto musí pro jarní část zapracovat.