A tým šest zápasů neprohrál, tentokrát získal bod na půdě lídra

V posledním zápase podzimní části Okresního přeboru mužů čekal na tým Bělé nejtěžší soupeř – lídr soutěže SK Kosmonosy. Kouči Pavlíčkovi navíc přibyly před zápase starosti se sestavou. Na zápas se totiž omluvilo stoperské duo Dlask – Hanibal a k ním se ještě přidal Hodboď a Umáčený. Do základní sestavy se tak vrátili Vild a Hodovanec.

Od úvodních minut bylo patrné, že oba týmy budou chtít hrát kombinační fotbal, žádné bezduché nakopávání. Brzy se i narodily první šance. Již v páté minutě se musel brankář Bělé vytáhnout při přízemní střele domácího útočníka, vzápětí ještě zneškodnil i dorážku domácích. Skóre se mohlo měnit i na druhé straně, Pitloun vybídl Šimka, který z dobré pozice pálil jen mimo branku. Skóre se měnilo až ve 27. minutě. Hostující Smékal chtěl ve vlastním vápně rozehrát fotbalově, jenže domácí ho obrali o míč a Koubek jednoduše dopravil míč do sítě – 1:0. Vyrovnat mohl aktivní Šimek, ale jemu se v koncovce prozatím nedařilo. Do druhého poločasu vstoupila Bělá s touhou brzy neinkasovat, ale to se bohužel nepovedlo. Domácí hokejově nahodili míč do vápna, kde ho tečoval Hurdes a zvýšil na 2:0. Bělá však nesložila zbraně a snížila skóre. Kosmonoský brankář Král byl u míče později než Šimek, který tentokrát bez problémů zakončil a zadělal na drama – 2:1. Poté hosty podržel Verner, který tygřím skokem zneškondil dalekonosnou střelu. Bělá byla aktivní, bojovala. Do šance se dostal i druhý útočník Handl, ale nemířil přesně. V 86. minutě z posledních sil podnikl rychlý brejk Šimek, pronikl do vápna, a když už se zdálo, že mu míč uteče, zbytečně ho fauloval domácí obránce. Bělá tak měla exkluzivní šanci na vyrovnání z pokutového kopu. K exekuci se postavil faulovaný Šimek a proměnil na konečných 2:2.

Bělá podala nesmírně bojovný výkon a dokázala se lídrovi soutěže vyrovnat. Odměnou je jeden bod za remízu 2:2. Bělá tak prodloužila sérii neprohraných zápasů na šest. To bělší fanoušci dlouho nepamatují. Tým kouče Pavlíčka tak přezimuje na 5. místě se ziskem 21 bodů.

SK Kosmonosy „B“ – SK Bělá pod Bezdězem 2:2 (1:0)
Sestava: Verner – Tyšer, Vild, Jiří Pavlíček, Hodovanec– Rokos (Ďurčovič), Smékal, Pitloun, Šóoš (Knap) – Šimek, Handl
Branky: Šimek 2x