Starší přípravka Bělé bronzová ve finále okresního poháru

V neděli 16.června 2024 se ve Bělé konal finálový turnaj okresního poháru starších přípravek U11.  Do něj se z přechozích tří podzimních a jarních kol probojovali domácí zástupci, Klášter Hradiště, Dolní Bousov a boleslavský Sporting.  Bělá v prvním zápase turnaje vedla v poločase 3:1 nad Bousovem, další šance zkraje druhé půle ale neproměnila a to se jí vymstilo. Soupeř srovnal a v hektickém závěru se mu povedlo vývoj zápasu zcela otočit. Bousov stejný obrat dokázal i ve druhém zápase, když ze stavu 0:2 s Klášterem otočil na vítězných 3:2.  Bělá stačila Sportingu jen poločas, ve druhé půli dominoval soupeř. V závěrečném zápase Bělá opět vedla 3:1, Klášter ale dokázal srovnat a jen výborné zásahy Samuela Čangela a Kryšpína Šimka drželi domácí ve hře. V závěru však skvěle hrající kapitán Jakub Straka zcela nečekaně přes celé hřiště přehodil hodně od brány stojící  hostující brankářku a vzápětí přidal i pojistku. Na druhém hřišti se Bousov rozešel smírně se Sportingem a to mu stačilo k zisku trofeje. Bělá měla s Klášterem bilanci jedné výhry a dvou porážek, o bronzu domácích rozhodl lepší vzájemný zápas. Za parádního počasí, na skvěle připravených hřištích se odehrál povedený turnaj, ceny všem týmům předával Tomáš Ježek – předseda fotbalového svazu Mladá Boleslav.  Děkuji trenérům i hráčům starší přípravky ze skvělé působení v letošních soutěžích.