Efektivnější Kosořice přehrály Bělou i podruhé v sezoně

SK BĚLÁ POD BEZDĚZEM – TJ SOKOL KOSOŘICE 0:3 (0:1)

V 19.kole okresního přeboru přivítali muži Bělé soupeře z Kosořic a měli v plánu odčinit porážku 0:1 z podzimního vzájemného duelu. V zápase hraném nezvykle dopoledne (odpoledne čarodějnický program) chyběl trenéru Vrabcovi Řehořek,Smékal a Štěpánek, jen na lavičce začal po lehčím zranění Pitloun.

Od úvodu bylo patrné, že Bělou nečeká lehká práce, hosté působili kompaktně, dobře přesouvali těžiště hry a hra se tak úvodních dvacet minut odehrávala hlavně mezi oběma šestnáctkami. V první vážnější šanci zblokovala domácí obrana střelu na roh. Po půlhodině Bělá dokázala soupeře souvisleji zatlačit do defenzívy a v krátkém sledu si připravila tři střelecké příležitosti: přímý kop Honzy Tomana brankář vytěsnil na roh, to samé dokázal po gólové hlavičce Volfa a po dalším rohu nečiště trefil volej Míra Hodboď. Nedáš – dostaneš pak platilo prakticky okamžitě, hosté se dostali ke střele z vápna, Honza Verner ji dokázal ještě vyrazit, na dorážku pod břevno však byl krátký – 0:1. Do poločasu se pak domácím už nepodařilo branku významněji ohrozit.

Hned po přestávce se vřítil do vápna Míra Hodboď, soupeř hasil nájezd faulem. Nabídnutou penaltu ale poslal Honza Toman vedle branky.  Domácí pak trochu znervózněli a v rychlém sledu posbírali tři žluté karty. Do hry je mohl dostat dobře hrající Míra Hodboď, jeho šanci však brankář soupeře dokázal vytěsnit. V 68.minutě už to vypadlo, že hosté prováhali svůj útok, následně však přišla  pumelice z 20m a zapadla přesně pod břevno marně se natahujícího Vernera – 0:2. Trenér Vrabec posílil ofenzivu, nic to však nebylo platné. Míru Hodbodě brankář vychytal i potřetí, po rohu zblízka minul v tutovce David Vild, neujaly se ani pokusy z vápna střídajících Standy Pitlouna a Martina Tomana. Navíc se Bělá tentokrát nemohla opřít o rohové kopy, většina z nich byla příliš přetažených.  Naopak soupeř v 82.minutě svou výhru ztvrdil třetí brankou, když nájezd dokázal procedit mezi nohama Honzy Vernera.
V samotném závěru si pak po nezaviněné srážce odnesly tržné rány na hlavě Matěj Hodboď a hostující Machač, po vystřídání odjeli na šití a měli by být v pořádku.

Houževnaté Kosořice tak obraly Bělou o body i podruhé v sezoně, hosté byli efektivnější v zakončení a výborně je v několika šancích podržel brankář Abelovský.  Družina trenéra Vrabce se v dalším kole představí v sobotu 7.května od 17h na půdě Zdětína. (mk)

Tržné zranění hlav na obou stranách v závěru zápasu 

Branky:
35.Malík, 68. Kořínek, 82.Krejcar

Sestava Bělé:
Jan Verner – Pokorný, Pavlíček, Vild, Mat.Hodboď (87.Rokos) – Mír. Hodboď, J. Toman, Jirdásek (56.Pitloun), Šoóš (64.Petrův) – Volf (87.P.Vrabec), Hodovanec (72.M. Toman)

Žluté karty:
Jirdásek, Mir. Hodboď, Mat. Hodboď, Hodovanec, J.Toman – Malík

Další výsledky 19.kola OP:
Krnsko A – Kr.Vrutice A 1:4
Doubrava – Mukařov
Akuma MB – Zdětín
Březno – K.Hlavno
Benátky B – Řepov
DBSK B – Kněžmost