Čejetice rozhodly v nastavení, muži doma opět nebodovali

SK Bělá pod Bezdězem – TJ TJF Čejetice 2:3 (1:2)

Výhru na SKP MB chtěli muži potvrdit v domácím zápase s Čejeticemi. Trenéři Vrabec s Kuhnelem vsadili na vítěznou sestavu včetně brankáře Vency Krejčíka.

Hosté ovšem udeřili hned z první akce, pěkná přihrávka za obranu našla rozběhnutého Truksu a ten v samostatném úniku prostřelil brankáře domácích – 0:1. Domácí zapnuli na vyšší obrátky, Honza Toman z vápna mířil nad, následně si s ním ale narazil Jirka Volf a pěknou akci dokázal i gólově zakončit – 1:1. Pak to zkoušel dvakrát Adam Jirdásek, jak ze hry, tak z přímého kopu, ale branku těsně přestřelil. Následujících 20 minut se na hřišti nic zvláštního neudálo, Bělá postupně ubírala ze své aktivity a soupeř vycítil šanci. Ve 36.minutě mu ještě sudí branku kvuli ofsajdu neuznali, ve 40.minutě ale  střelec Truska z přímého kopu utaženou střelou překvapil Vencu Krejčíka (viz foto) – 1:2.

Ani ve druhé půli změna nepřišla, ofenzivní hráči Bělé se jen těžce prosazovali, chyběly náběhy za obranu, centry, střelba. Až neuznaná branka Tomáše Hodovance ze 72. minuty podnítila větší snahu domácích. Další akci hosté řešili na poslední chvíli za cenu rohového kopu. Ten v záklonu hlavičkoval střídající Tomáš Hodovanec do břevna a v následující skrumáži byl nejdůraznější další střídající hráč  – Adam Řehořek – 2:2. V dalších minutách byla Bělá na koni, vybojovala si další roh, gólově se ale už neprosadila. Udeřili naopak hosté, opět po rohu se odrazil míč na vápno, následující střelu mimo tři tyče zachytil na hranici ofsajdu Truksa a střelou zblízka zkompletoval hattrick – 2:3.

Mužům se především doma nedaří, pozorné obrany soupeřů pohodlně stačí zachytávat zdlouhavou kombinaci, bělským ofenzivním hráčům chybí pohyb i větší odvaha v osobních soubojích. Čejetice byly navíc nesmírně efektivní, v podstatě všechny střely mířící mezi tři tyče skončily gólem. V tomto kole mají muži volno, další zápas je čeká v sobotu 6.5.2023 od 17h na hřišti Kostelního Hlavna.