Omlazená sestava starší přípravky uspěla na Astonce

SK Bělá – FC Sporting MB C 14:7 (6:2)

V 11.kole OP starších přípravek Bělá zkusila sehrát bez hráčů ročníku 2011, tedy těch, co v létě odejdou k žákům (Lukáš Hrdina, Štěpán Scheifler, Matěj Mencl).  V brance se tak vystřídali premiérově Matěj Jurička s Danielem Velichem (viz foto), z mladší přípravky pak ještě nastoupil Jakub Straka a Šimon Bartoníček. Po podzimní výměně pořadatelství se recipročně hrálo v Boleslavi na Astonce.

Hosté vstoupili do zápasu dobře a díky Drašnarovi s Velichem šli rychle do vedení. Soupeř však odpověděl velmi rychle a slepenými brankami vyrovnal. Hosté byli ale fotbalovější a do poločasu si vybudovali náskok.

Ve druhé půli se rozstřílel na jaře velice gólový Adam Vítek, hosté ukolébáni náskokem pak ale začali být trochu ledabylí při bránění a soupeř toho přes snahu brankáře Velicha využil ke snížení. Celkově ale Bělá bezpečně zápas dovedla do vítězného konce.

Branky Bělé:
6x Vítek, 3x Straka, 2x Velich, Drašnar, Chocholouš
Sestava Bělé:
M.Jurička (Velich) – Drašnar, Pekárek, Chocholouš, Š.Bartoníček, Borovičková, J.Bock – Straka, Pičman, Kreidl, Velich (M.Jurička)

 

Mladší přípravku v Bousově střelecky vedl Matěj Borna

V neděli 22.května pokračovala série závěrečných turnajů mladších přípravek v Dolním Bousově. Bělá v prvním zápase potrápila favorita z Akumy, ve druhém ji bohužel utekl první poločas v zápase s domácími, brankostroj ve 2.půli pomohl alespoň zmírnit ztrátu. V závěrečném mači pak bělští přehráli Dobrovici. Střelecky se na turnaji dařilo Matějovi Bornovi, v brance se překonával Daniel Velich, herně Bělá (až 1.poločas s domácími) turnaj zvládla velmi dobře.

 

Výsledky turnaje a branky Bělé:

Bělá – Akuma MB 4:6 (3:2)    2x Borna, Mil. Vokněr, Straka
Bělá – DBSK 6:11 (0:6)   4x Borna, 2x Straka, 2x Mil.Vokněr
Bělá – Dobrovice 8:4 (5:1) 3x Borna, 2x Straka, Š.Bartoníček
Dobrovice – DBSK 5:4 (3:4)
Akuma MB – Dobrovice 10:5 (7:0)
DBSK – Akuma MB 11:12 (4:10)

Sestava Bělé na turnaji:
Velich – Š.Bartoníček, Bodzek, J.Jurička, Šedlbauer – Borna, Mil.Vokněr, Straka, Rudavský

Žáci po slabém výkonu podlehly poslední Doubravě

SK Bělá/TJ Nová Ves : SK Jizeran Doubrava 2:6 (2:2)

Postavení v tabulce před zápasem pasovalo žáky do role favorita, těm se ovšem zápas nepovedl a po zásluze s outsiderem prohrál.

Domácí šli sice díky Čackému do vedení, soupeř ale ještě v průběhu první půle otočil.

Karel Čacký pak druhou brankou vykřesal zkraje druhé půle naději na obrat, ale  s chutí hrající Doubrava byla  lepším týmem a  šla rychle do dvoubrankového vedení. Bělským jakoby nešlo přeřadit na vyšší obrátky a toho soupeř využil k pojištění svého náskoku.

Doubrava si tak připsala teprve druhou výhru v sezoně, mdlý výkon domácích budiž varováním do zbývajících kol soutěěže – bez zájmu a potřebného nasazení se fotbal hrát nedá.

Sestava Bělé:
M.Mencl – V.Cibulka, Pavlík, Hendrych, V.Bock – Loukotka, V.Mencl, Smékal, Kakos – Čacký, Miler – Raš, Vítek, A.Cibulka, Rampas,Vltavský