Rezerva Benátek oplatila mužům podzimní porážku

V 16.kole se muži představili na půdě rezervy Benátek, šlo o souboj sousedů ze špičky tabulky. Před zápasem se nad Benátkami prohnala „aprílová“ sněhová bouře, zápas tak začal se zpožděním a většinu první půle stěžoval kombinaci týmů napadaný sníh.

Bělá nastoupila s ofenzivněji sestavenou zálohou, ta se však k nebezpečným akcím, především v první půli, příliš nedostávala.  Byli to naopak domácí, kteří ve 13.minutě zúročili svůj počáteční tlak a rychlou akci zakončili do prázdné branky – 1:0. Až ve druhé části první půle se hosté přeci jen trochu osmělili, jejich pokusy z vápna ale skončily vedle. Na druhé straně lapil šanci domácím pohotový Verner a v další šanci Benátky branky minuly.

V 56.minutě hosté po rohovém kopu hned dvakrát zaváhali s odkopem a soupeř z malého vápna trestal – 2:0. Hra ve druhé půli byla vyrovnanější, větší šance si ale připravovali domácí. Hosté v největší šanci v 83.minutě trefili Umáčeným břevno, kontaktní branku se jim už ale vstřelit nepodařilo.

Benátky si závěr utkání pohlídaly, ziskem tří bodů se tak stávají hlavním konkurentem Řepova v boji o postup do I.B třídy.
Bělá si především v ofenzivě vypracovala málo vyložených šancí, soupeř vyhrál zaslouženě. (mt, kv, mk)

V dalším zápase přivítají muži Mukařov (sobota 16.4.2022 od 17.00h)

branky:
13 a 56. Košek

Sestava Bělé:
Jan Verner – Mi.Hodboď, J.Toman, Pavlíček (64.Šoóš), Pokorný – Riess (46.Matj. Hodboď), Pitloun, Jirdásek, Petrův – Hodovanec (80.P.Vrabec), Umáčený

Žluté karty: 
Košek – Mi.Hodboď

Další výsledky 16.kola:
Zdětín A – Kr.Vrutice A 3:1
Řepov – Kněžmost 7:1
K.Hlavno – DBSK B 2:0
Kosořice – Krnsko A 7:1
Mukařov – Akuma MB 1:9
Doubrava – Březno 1:4