12.kolo OP mužů: Vlastní branka, penalty, červené karty a nakonec výhra!

SK AKUMA MLADÁ BOLESLAV – SK BĚLÁ POD BEZDĚZEM 3:4 (2:1)

Do souboje dvou týmů z popředí tabulky nastoupila Bělá s Janem Tomanem  ve středu pole, do útoku se nezvykle přesunul Pitloun a v základu  se poprvé po návratu objevil Riess.  Jak průběh zápasu ukázal, právě nasazení bývalé dorostenecké naděje byl jedním z hlavních klíčů k úspěchu Bělé.

Ta zápas ale nezačala dobře, Akuma se brzy dostala do vedení brankou z hraničního ofsajdového postavení.  Zanedlouho ale na střílený míč od Šoóše nabíhal Riess s bránícím Králem a společně dotlačili míč do sítě  – 1:1.  Hosté byli kombinačně lepším týmem, domácí spoléhali na dlouhé nákopy. Ve 26.minutě přišel nejprve zbytečný roh pro domácí a po něm neobratnost Rokose při obranném zákroku – nabídnutou penaltu Akuma proměnila a vedení si udržela do přestávky. Ještě do přestávku vystřídal trenér Vrabec chybujícího Rokose a hned po přestávce stáhnul i Pitlouna.

Hned úvod druhé půle přinesl důležitý okamžik, domácí Beran stáhl na rohu svého vápna zcela zbytečně Mirka Hodbodě a sudí Janda ho po druhé žluté kartě vyloučil. Bělá dokázala poměrně brzy přesilovku zúročit, faul na Riesse z penalty potrestal Toman a střídající Matěj Hodboď poslal po rohu Bělou poprvé do vedení – 2:3.  Hosté si dokázali proti oslabenému soupeři náskok udržovat a v 83.minutě ho navýšil  po přihrávce Umáčeného druhou brankou v zápase Riess. Soupeř se ale v závěru zmohl na poslední zteč a po dlouhém autu snížil. Následně na druhé straně vznikla hromadná šarvátka po faulu Štěpánka, po strkanici byl vyloučen domácí kapitán Hanzlík, který se rukama vehementně sápal po kapitánovi hostů Řehořkovi.  Akuma v 9 lidech ještě vybojovala jedno dlouhé vhazování, to už ale obrana Bělé odvrátila a zápas tak dovedla k výhře. (mt, kv, mk)

Velmi napjatý  zápas, který přinesl penalty, červené karty a velké emoce v hledišti tak skončil výhrou Bělé,  rozhodla vyšší disciplinovanost  a proměněné šance. V posledním zápase podzimu vyzve Bělá v dalším šlágru průběžně vedoucí Řepov  (sobota 6.11.21 od 14.00h)

Branky:
6. Blažek, 26. Böhm (pk), 90. Král – 16.Král (vlastní), 57.J.Toman(pk), 59.Mat. Hodboď, 83. Riess

Žluté karty:
Bern, Böhm, Husák, P.Hanzlík – Rokos, Riess, Jirdásek, Štěpánek

Červené karty:
47.Beran, 94. J.Hanzlík (oba Akuma MB)

Sestava Bělé:
Jan Verner – Pokorný(90.Štěpánek), Pavlíček, Řehořek, Mir. Hodboď – Rokos (38.Jirdásek), J.Toman, Jirdásek, Šóoš  – Riess, Pitloun (47. Umáčený)


Další výsledky 12.kola:
Krnsko A – Doubrava 4:0
Kr. Vrutice A – Benátky B 0:4
Zdětín A – K.Hlavno 0:2
Řepov – Kosořice 2:1
Kněžmost – Mukařov 3:0
DBSK B – Březno 0:5