10.kolo OP mužů: Bělá převahu v body neproměnila

FK KRNSKO A – SK BĚLÁ POD BEZDĚZEM 2:1 (0:1)

V nezvyklém dopoledním čase se muži Bělé představili na půdě Krnska, v sestavě  s bratry Tomanovými a poprvé i s navrátilcem Filipem Riessem.

Muži chtěli navázat na předchozí vítězné zápasy a díky své aktivitě byli od počátku lepším  mužstvem.  Pitloun trefil z přímého kopu tyč, následně ho střelou z úhlu napodobil Jirdásek. Spousty průniků měla Bělá po křídlech, chybělo však finální řešení situací. Domácí zkoušeli dlouhé nákopy, které hostující obrana s jistotou likvidovala. Po půlhodině hry se dvakrát dostal do šance Pokorný, druhý jeho nájezd vyrazil brankář jen do vracejícího stopera a Bělá po vlastní brance šla do vedení. To si v poklidu pohlídala do přestávky.

V druhé půli soupeř aktivněji napadal, do ofenzivy zapojoval více hráčů, čímž se otvíral prostor pro brejky Bělé. V nich však hosté fatálně selhávali, M. Toman přestřelil z malého vápna, další šance neproměnili Rokos, Jirdásek a střídající Riess. Po faulu  na něj pak sudí upřel hostům penaltu a na druhé straně naopak uznal branku hraničící s ofsajdovou  situací – 1:1. Hosté se spornými okamžiky nechali rozhodit a po ztrátě koncentrace v závěru  zápas ztratili: v 90.minutě odvrátili míč jen na vápno, dvě střely ještě obrana dokázala zblokovat, třetí už skončila za zády Vernera.

Bělá si tak připsala třetí porážku v soutěži, tato však patřila k těm zbytečným. Tým trenéra Vrabce byl po většinu zápasu  lepším týmem, špatná koncovka (někdy i smůla) a řešení finální fáze však držela soupeře na dostřel a ten svoje šance bohužel využil. (ař, mk)

V dalším zápase přivítá Bělá rezervu Dolního Bousova (sobota 23.10.21 od 14.30h).

Branky:
68.Firický, 90.Vízek – 35. Novotný (vlastní branka)

Žluté karty:
Šesták, Novotný – Pitloun, Řehořek, J.Toman

Sestava Bělé:
Jan Verner – Pokorný, J. Toman, Řehořek, Mat. Hodboď – Rokos, Jirdásek, Pitloun,Šóoš (86.Vild)–M.Toman, Smékal (70.Riess)


Další výsledky 10.kola:
Kr.Vrutice A – Březno 1:5
Zdětín A – Benátky B 0:3
Řepov – K.Hlavno 5:3
Kosořice – Mukařov 5:0
Kněžmost – Doubrava 1:2
DBSK B – Akuma MB 0:6