8.kolo OP mužů: Bělá si veze těsnou výhru z Kněžmostu

TJ SOKOL KNĚŽMOST – SK BĚLÁ POD BEZDĚZEM 0:1 (0:1)

První říjnovou sobotu zajížděli muži na půdu Kněžmostu, kde se jim dlouhodobě příliš nedaří. V sestavě hostů se v základu po delší době objevil Martin Toman, kterého na hrotu doplňoval Smékal.

Bělá nezačala dobře, zaváhání v rozehrávce a následný nájezd  musel vyřešit až pohotový zákrok Vernera. Až pozdější průběh ukázal, že šlo o nejvážnější šanci soupeře. Pak už totiž převzala otěže zápasu do rukou Bělá, která lépe kombinovala a nenechala se rozhodit ani neodpískanými penaltovými zákroky ve vápně soupeře. Kompenzaci nabídl sudí v 17.minutě, kdy Řehořkův faul jako posledního hráče ocenil pouze žlutou kartou. Ve 20.minutě dostal balón do křídla Šooš, jeho přízemní centr si našel Martin Toman, kličkou ve vápně oklamal obránce a levačkou  přes prsty brankáře míč procedil k zadní tyči – 0:1. V zápětí Pitloun z vápna přestřelil, velkou šanci neproměnil  po přímém  kopu z malého vápna Řehořek.  V závěru poločasu domácí obrana zblokovala střely Smékala a Vrabce, s další střelou Pitlouna si brankář poradil.

O pauze odstoupil pro nevolnost Jan Toman a Bělá už nebyla tak dominantní. Druhá půle byla rozháraná, spousta soubojů, obě obrany ale byly pozorné a šance nepřicházely. V 60.minutě po srážce s Pokorným musel odstoupit domácí otřesený hráč. Z platonického tlaku Kněžmostu pak vzešly dva přímé kopy, které Zajíček poslal jen těsně nad břevno. Gólman Verrner pak včasnými výběhy uhasil požár po nepříliš povedených malých domů od spoluhráčů a závěrečné nákopy si už hosté pohlídali.

Cenné tři body, Kněžmost má stále velmi dobrý tým, kde kombinuje zkušenost s mládím, na jeho hřišti se nebude vyhrávat často. O výsledku rozhodla kvalita Bělé v 1.poločase a střelecká pohotovost Martina  Tomana při vstřelené brance. V dalším zápase hostí družina trenéra Vrabce v sobotu 9.10.21 od 16.00h doma Kropáčovu Vrutici A.

Branka:
20.min – M.Toman

Žluté karty:
Řehořek, Jirdásek, Śoóš

Sestava Bělé:
Jaroslav Verner – Řehořek, Pavlíček, J.Toman (46.Pokorný), Štěpánek (71.Hodovanec) – P.Vrabec (66.Rokos), Jirdásek, Pitloun, Šóoš–Smékal (89.Umáčený), M.Toman

 

Další výsledky 8.kola:
Krnsko A – DBSK B 2:2
Kr.Vrutice A – Akuma MB 0:1
Zdětín A – Březno 1:9
Kosořice A – Doubrava 3:1
K.Hlavno – Benátky B 0:2
Ŕepov – Mukařov nezahájeno (hosté se nedostavili k zápasu)