7.kolo OP mužů: Hattrick Standy Pitlouna pomohl k výhře nad Zdětínem

SK BĚLÁ POD BEZDĚZEM – FK ZDĚTÍN A 4:1 (2:0)

Personální ztráty sčítal trenér Vrabec před zápasem se Zdětínem, chyběli bratři Hodboďové (zranění a trest za červenou kartu), část hráčů se účastnila svatby bývalého spoluhráče Petra Knapa a tak se do branky postavil Jaroslav Verner. Na lavičce byl pak do hry připraven mj.  trenér Vrabec a trenér přípravek Kulczycki.

Domácí byli před utkání favoritem a hned ve 2.minutě svoji roli začali naplňovat. Podražení Smékala zezadu sice zůstalo karetně nepotrestáno, ovšem gól z přímého kopu  Pitlouna byl výhodnějším vyústěním celé situace – 1:0.  Bělá i nadále byla přesnější v kombinaci a s míčem častěji u kopaček. V 11.minutě poslal přímý kop do vápna P.Vrabec a Řehořek nadvakrát překonal gólmana – 2:0.
Rychlé vedení domácí trochu ukolíbalo a další pasáž 1.půle ztratila trochu na tempu a hra na přesnosti. Zdětín si přes pozornou obranu nevytvářel žádné šance, brankář Verner byl téměř bez práce. Bělá vinou zbytečných ztrát ale také branku soupeře příliš neohrožovala.

Do 2.půle nahradil Štěpánka Martin Toman, obraz hry se ale příliš nezměnil. Velkou šanci měl po centru Jirdásek, hlavou ale poslal prudký centr vedle. Po hodině hry se hosté vyhnuli v přechodu ofsajdové pasti a únik z pravé strany zakončili prudkou ranou pod břevno – 2:1. Bělá zareagovala bleskově, P.Vrabec patou našel po sebou Pitlouna a ten okamžitě navýšil vedení – 3:1.  Zdětín nerezignoval, v tutovce běžel jejich hráč sám na Vernera, ten jeho pumelici ale vyrazil a stejně dobře si počíhal i na přímý kop soupeře o pár minut později. Definitivu výsledku dal Standa Pitloun, v 80. minutě vybojoval balon u levé postranní čáry, přesprintoval soupeře a nečekanou střelou na přední tyč překvapil (nejen) brankáře soupeře – 4:1. V závěru Rokos po rohu zakončil vedle, výsledek se tak už nezměnil.

Bělá napravila zaváhání z Kosořic a zaslouženě vyhrála, hattrickem se na výhře podílel Stanislav Pitloun a stylově tak oslavil svoje narozeniny. V tabulce Bělá  poskočila na průběžné 3.místo a v příštím  utkání ji čeká těžká bitva na půdě čtvrtého Kněžmostu (sobota 02.10.21 od 16.00h).

Branky:
2., 61. a 80. Pitloun, 11.Řehořek – 60.Krýda

Sestava Bělé:
Jaroslav Verner – Řehořek, Pavlíček, J.Toman, Pokorný – Štěpánek (46.M.Toman), Jirdásek, Pitloun, Šóoš (85.Kulczycki) – P.Vrabec (75.Rokos), Smékal (72.Hodovanec)

Žluté karty:
Šóoš

Další výsledky 7.kola:
Krnsko A – Řepov 0:4
Doubrava – K.Hlavno 2:2
Akuma MB – Kněžmost 1:3
Březno – Kosořice 2:3
DBSK B – Kr.Vrutice 2:3
Benátky B – Mukařov 7:0