3.kolo OP mužů: Rezerva Benátek si odvezla z Bělé debakl

SK BĚLÁ POD BEZDĚZEM : SK BENÁTKY NAD JIZEROU 4:0 (1:0)

V dalším zápase okresního přeboru přivítala Bělá rezervu Benátek, která se netají ambicemi na postup do krajské soutěže. V domácí sestavě se poprvé v sezoně objevil Miroslav Hodboď, na stoperu mužstvo opět vedl Jan Toman.

Obraz zápasu byl v celém průběhu víceméně stejný: domácí nechávali soupeře na své polovině kombinovat a vyčkávali ve zhuštěném postavení na chybu soupeře. Benátky tak dobývaly obranný val, který se dobře přesouval, Bělé navíc dobře fungovalo vzájemné zastupování a v její hře nechyběl potřebný důraz. Soupeře tak fotbal bolel, přitom do šancí se nedostával. Naopak, ve 26.minutě připravil Martin Toman střeleckou pozici pro Smékala a ten se nemýlil – 1:0. Na druhé straně hasil nebezpečí po přímém kopu nadvakrát Řehořek, další nákop pak trochu zalaškoval v rukavicích brankáře Vernera, míč ale skončil mimo tyče. Bělá měla do poločasu několik kontrů, centrům z křídla ale chyběla přesnost anebo naopak větší podpora ve vápně.

Snahu hostů o vyrovnání po přestávce zmrazil hned dvakrát Standa Pitloun: nejprve jeho nepříliš razantní střelu levačkou podcenil brankář soupeře a ta skončila pod břevnem – 2:0. Po hodině byl pak ve vápně stažen Míra Hodboď a bělský středopolař přidal z nařízené penalty už svou pátou letošní trefu – 3:0.
Benátky měly snahu, ale scházela jí větší kreativita, moment překvapení. Obrana Bělé poměrně snadno zachytávala veškeré pokusy soupeře, ke snížení nevedlo ani několik rohových kopů. Naopak, v 78.minutě orazítkoval tyč střídající Hodovanec, odražený míč pak následně ještě stačil vybojovat pro Štěpánka a pro něj už nebyl problém trefit poloodkrytou branku – 4:0. Jedinou skutečnou šanci soupeře v poslední minutě pak skvěle zneškodnil Verner a udržel tak podruhé za sebou čisté konto.

Zápas tak skončil poměrně nečekaně vysokou výhrou Bělé, která je ovšem plně zasloužená. Tým trenéra Vrabce dodržel po celý zápas stanovenou taktiku, neustoupil z důrazu a byl velice efektivní v koncovce. V příštím zápase se Bělá představí na půdě Mukařova (sobota 04.09.21 od 17.00hod)

Branky:
26. Smékal, 55 a 60. Pitloun (druhá branka z pk), 78.Štěpánek

Sestava Bělé:
Verner – Mir. Hodboď, Vild, J.Toman, Pokorný – Řehořek, Jirdásek, Pitloun, Štěpánek (80.Mat.Hodboď) – Smékal (72.Hodovanec), M.Toman (67.Rokos)

Žluté karty:
Jirdásek, Řehořek – Macek, Bohdan

Výsledky dalších zápasů 3.kola:
Krnsko – Kosořice 2:2
Kněžmost – Řepov 2:3
Akuma MB – Mukařov 4:0
Březno – Doubrava 4:1
Kr. Vrutice A – Zdětín A 4:2
DBSK B – K.Hlavno (neděle 29.8.21)