Muži si připsali první výhru, tři body vezou z Doubravy

SK JIZERAN DOUBRAVA : SK BĚLÁ POD BEZDĚZEM 0:3 (0:1)

Ve 2.kole okresní soutěže se muži přestavili na půdě Doubravy, oba týmy chtěly napravit nezdar z úvodního kola. Trenér Vrabec udělal v sestavě tři změny: zraněného Pavlíčka na stoperu nahradil Jan Toman, na hrot se postavil jeho bratr Martin a na kraji obrany dostal od úvodního hvizdu šanci Matěj Hodboď.

Hosté byli v zápase lepším týmem, od počátku byli jistější v kombinaci a více ošemetných situací musela řešit obrana Doubravy. Za domácí nejvíce hrozili bratři Koťátkové a kanonýr Nedošetko, v největší šanci při samostatném nájezdu ho ale vychytal brankář Verner.

Bělá se ujala vedení po půlhodině, závar v malém vápně soupeře ukončila přesná rána Rokose – 0:1. Do poločasu zahrozily ještě oba týmy, skóre se ale neměnilo.

Snahu Doubravy o vyrovnání utnul po přestávce Pitloun. Středopolař hostů si našel odražený míč na vápně a pumelicí pod břevno gólově navázal na svou trefu z 1.kola – 0:2. Bělá pak zatáhla obranu a soupeř musel dobývat její zhuštěný val, což se mu příliš nedařilo. Ojedinělé pokusy zlikvidoval jistý Verner. V závěru domácí udělali chybu ve středu pole, samostatný únik se tak nabídl Pitlounovi, který druhou brankou v zápase pojistil výhru  týmu z Podbezdězí.

Bělé se tak podařilo napravit ztrátu z úvodního kola, Doubrava na první body stále čeká. V příštím zápase vyzve Vrabcova družina doma Benátky B – v sobotu 28.8.2021 již od 13.30hod. 

Branky:
32.Rokos, 52 a 80. Pitloun

Sestava Bělé:
Jan Verner – Mat. Hodboď, Vild, J. Toman, Štěpánek (74.Pokorný) – Řehořek, Jirdásek (85.Hodovanec), Pitloun, Rokos (80.P.Vrabec) – M.Toman, Umáčený (66.Smékal)

Žluté karty:
Vodák, Hromada – Vild, Jirdásek

Další výsledky 2.kola:
Řepov – Březno 2:2
Zdětín A – Kněžmost 1:3
K.Hlavno – Krnsko A 2:1
Kosořice – Kr.Vrutice A 3:0
Mukařov – DBSK B 1:4
Benátky B – Akuma MB 1:1