A tým doručil tři body z Kropáčovy Vrutice

Bahno, déšť, nepřijemný soupeř a divoká divácka kulisa. To vše čekalo na A tým Bělé v předposlením kole na neoblíbené půdě v Kropáčově Vrutici. Kouč Pavlíček musel opět protočit sestavu, k dispozici totiž nebyl Dlask, Hanibal, Knap, Tyšer, Umáčený a Špringer. Na lavičce náhradníku byli k dispozici pouze dva střídající.

Bělá nastoupila do zápasu ve velkém stylu a přes nepříznivý terén se svou kombinační hrou dokázala dostat do několika šancí. Tu největší měl Pitloun, ten ale skákavý míč poslal nad branku brankáře Pavlíka. Do další příležitosti se dostal Štěpánek, ale ani on z dobré pozice branku netrefil. Skóre otevřel až Rokos, který střelou na zadní tyč prostřelil vyběhnutého brankáře 1:0. Ve 22. minutě bylo pro Bělou ještě veseleji, když rychlý brejk zakončil do odkryté branky Hodovanec – 2:0. Třetí zásah přidal hned o dvě minuty déle Bláha, který doklepl vyraženou střelu Pitlouna – 3:0. Parádní začátek pro Bělou. Hosté mohli přidat i další branky, jenže několikrát zklamali ve finální fázi. Ve 33. minutě  se vzpamatovali i domácí, když si na centr ze strany naskočil Musil a překonal brankáře Vernera – 3:1. Domácí se dostali k míči jen ojediněle a přesto ještě stihli zkorigovat stav na 3:2. Bělé se nepovedla rozehrávka a do otevřené obrany vlétl Jarolím, který se štěstím prostřelil Vernera 3:2. Bělá si tak sama zkomplikovala zápas – kdyby první poločas skončil 5:0 pro hosty, nikdo se nemohl divit.

Na kdyby se však ve fotbale nehraje, domácí vstali z mrtvých a brzy po poločase dokázali i vyrovnat. Rokos zastavil útočníka ve vápně pouze za cenu faulu a kanonýr Korec z penalty vyrovnal na 3:3. Bělá byla evidentně zaskočena a mohla inkasovat i další branku. Obrovský závar před brankou, kdy míč putoval po brankové čáře a trefil i tyč, se bělské obraně podařilo jen zázrakem ubránit.  Naopak v 61. minutě Bělá udeřila. Štěpánek prošel pěkným sólem až do vápna, kde se nijak nerozpakoval a zamířil přesně k tyči 4:3. Přestelka pokračovala. Pavlíček vyslal do úniku Hodovanece, který ještě posunul míč na Bláhu, a ten zasunul do okryté klece – 5:3. Domácí ale zbraně nesložili a opět dokázali snížit. Skákavá střela Havelky sklouzla po bahnitém terénu a proskotačila mezi nohy brankáře Vernera 5:4. Drama vrcholilo. V 68. minutě bylo opět srovnáno. Dlouhý nákop propadl až k domácímu Korcovi, který srovnal stav na 5:5. Hra měla obrovský náboj, hráči nevypustili jediný souboj. Bohužel pro hosty z toho vyplynula druhá žlutá karta pro Hodbodě, který se tak pakoval do sprch. Zlaté střídání pak vytáhl z klobouku kouč Pavlíček, když stáhl Hodovanece a vyslal na hřiště Ďurčoviče. Toho po třiceti sekundách našel dlouhým pasem Vild, Ďurčovič si skákavý míč zpracoval, pláchl hostující obraně a zkušeně poslal Bělou opět do vedení 6:5. Poslední hřebíček do rakve zatloukl v 89. minutě Pitloun, který tak stanovil konečné skóre 7:5 pro Bělou.

Diváci viděli nesmírně atraktivní zápas – 12 branek, 1 červená karta. Bělá si zápas sama zkomplikovala, ale obrovskou bojovností a chutí dotáhla zápas do zdárného konce.