A tým odjíždí z Kněžmosta bez bodů

V 10. kole Okresního přeboru mužů zajížděla Bělá na půdu Kněžmosta. Kouč Pavlíček se tentokrát mohl opřít o široký kádr – na lavičku usedlo celkem šest náhradníků.

Hosté předvedli hrozivý začátek a Kněžmost šel brzy do vedení. Bělé se nepovedla rozehrávka od obránců, míč vybojoval Mlynka, který využil chyby na levé straně a již v páté minutě otevřel skóre 0:1. Za pár minut mohli domácí přidat další branku, ale výborným zákrokem podržel hosty brankář Verner. Nešťastný úvod pro Bělou završilo dvojité zranění – v 15. minutě odklulhal po nešetrném zákroku stoper Vild a ve 20. minutě kvůli problému s třísly musel střídat i Šoóš. Ve 22. minutě domácí navyšíli skóre. Zkušený středopolař Beran zahrál tresný kop tak šikovně, že propadl až za tyč Vernerovy branky – 0:2. Až poté se osmělila i Bělá. Rokos předvedl pěkný ťukec s Hodboděm, ale na centr z pravé strany nikdo nedosáhl. Domácí byli silnější na míči i v soubojích a do poločasu udrželi vedení 2:0.

Do druhého dějství vstoupila Bělá lépe, hned z úvodu si vytvořil šanci střídající Špringer, ale brankáře neprostřelil. Hra se poté přelévala ze strany na stranu a byla vidět spousta tvrdých soubojů. Až v 70. minutě se opět měnil stav, kdy se po trestném kopu dostal k odraženému míči Zajiček, který z voleje umístil míč k tyči – 3:0. V 79. minutě se dočkala i Bělá. Špringer si pohrál s obráncem a zkušeně zakončil 3:1. Bělá poté otevřela hru, vytvořila si nějaké náznaky šancí, ale prosadit se nedokázala. Naopak domácí ještě potvrdili výhru brankou v 86. minutě – 1:4.

TJ Sokol Kněžmost – SK Bělá pod Bezdězem 4:1 (0:0)
Sestava: 
Verner – Pokorný, Vild (Rokos), Hanibal, Hodboď (Knap) – Hodovanec, Štěpánek, Pitloun, Šoóš (Pavlíček)- Bláha (Špringer), Umáčený
Branky: Špringer
ŽK: Hodboď, Pavlíček, Špringer