A tým smázl Krnsko a je v čele

Ve třetím kole Okresního přeboru zajížděla Bělá na půdu Krnska, kde mistrovská utkání začínají v netradniční čas 10:30. Bělá se musela obejít bez několika opor – chyběl matador Hanibal, dále Dlask, Verner, Vild, Pokorný a kvůli dovolené i trenér Pavlíček. Na střídačku hostí si tak stoupl Karel Vrabec, který musel pořádně zamíchat sestavou. Stoperské duo utvořili mladíci Šoóš a Štěpánek, do středu zálohy se postavil Ďurčovič a v brance zaskočil Jaroslav Verner. Naopak do sestavy se po karetním trestu vrátil Rokos.

Bělá začala aktivně a brzy šla do vedení. V sedmé minutě srazil brankář Novák ve vápně Rokose a sudí Kožej bez váhání ukázal na penaltový puntík. K exekuci se postavil Špringer a nemýlil se – 1:0. Domácí se však brzkým gólem zlomit nenechali a za pár minut vyrovnali. Brankář Jaroslav Verner uhasil dvě těžké střely, ale na třetí dorážku Vízka již reagovat nestihl – 1:1. Ofenzivní fotbal pokračoval i nadále. Do dvou stoprocentních šancí se dostal Bláha, jenže v obou dvou selhal. I na druhé straně se mohlo měnit skóre, ale Jaroslav Verner předvedl fantastický reflex a zneškodnil dělovku z deseti metrů. Do kabin se tak šlo za remízového stavu 1:1.

Bělá ve druhém dějství opět potvrdila, že se jí nesmírně daří začátky obou poločasů. Ve 46. minutě podnikl pěkný průnik Tyšer, předal míč Špringerovi, který si navedl míč do středu a pěknou ranou z dvaceti metrů rozvlnil síť – 2:1.  Bělá byla na koni a domácí se věnovali spíše hádkám s rozhodčím. To hostům ještě více nahrávalo. V 75. minutě vyslal Pitloun do brejku Umáčeného, který zkušeně obstřelil brankáře – 3:1.  O pět minut později bylo pro hosty ještě veseleji. Hodboď odcentroval z pravé strany, kde Pavlíček sklepl míč na Rokose, který hlavou zavěsil – 4:1. Konečné skóre stanovil dlouhán Umáčený, který si naběhl na trestný kop Pitlouna a opět překonal brankáře Nováka – 5:1.

Bělá zaslouženě zvítězila 5:1 a vyšvihla se na vrchol tabulka Okresního přeboru.

FK Krnsko „A“ – SK Bělá pod Bezdězem1:5 (1:1)
Sestava: Jar. Verner – Hodboď, Šoóš, Štěpánek, Tyšer – Hodovanec (Pavlíček), Ďurčovič, Pitloun, Rokos– Bláha (Umáčený), Špringer (Knap)
Branky:  Špringer 2x, Umáčený 2x, Rokos
ŽK: Hodboď, Pitloun, Šoóš