A tým na úvod soutěže remizoval

V prvním kole Okresního přeboru mužů zajížděla Bělá na půdu Akumy. Trenér Jiří Pavlíček neváhal a do základní sestavy nasadil všechny tři nové posily. Na pravého beka zařadil Pavla Štěpánka, na opačnou stranu Dominika Pokorného a do útoku Pavla Bláhu. Ve středu zálohy se objevil navrátilec z hostování Stanislav Pitloun.

Bělá nemohla začít sezónu lépe. Na pravé straně zakombinoval Štěpánek s Hodboděm, který našel přízemním centrem Hodovance, a ten zkušeně uklidnil míč do sítě – 1:0. Parádní start Bělou ale bohužel nenakopl. Akuma se rychle vzpamatovala a brzy si vytvořila první velkou šanci, když jeden z domácích útočníku trefil tyč Vernerovy branky. Napodruhé už to domácím vyšlo. Podstavek utekl na pravé straně a stříleným centrem našel Krajcigra, který byl v souboji o míč důraznější a srovnal skóre – 1:1. Akuma byla po zbytek poločasu lepším týmem, ale prosadit už se nedokázala. Naopak Bělá zahrozila ještě jednou. Nová akvizice Štěpánek z dvaceti metrů nastřelil bodlem tyč Hanzlíkovy branky. Do konce poločasu  už se nic nestalo, a tak šly do kabin mužstva za nerozhodného stavu.

V druhém dějství se obraz hry nezměnil. Akuma byla častěji na míči, Bělé se vůbec nedařilo podržet balon – veškerá útočná snaha byla ukončena prohraným soubojem na polovině soupeře. V 57. minutě se skóre opět měnilo. Rychlonohý Krajcigr zatáhl míč po lajně a předložil ho Podstavkovi, který bez problémů zakončil za bezmocného Vernera – 1:2. Bělá poté vrhla všechny síly do útoku a nakonec se jí podařilo vyrovnat. Pitloun dokonale zakroutil trestný kop za domácí obranu, kam si naběhl Šoóš, který uklidil míč do sítě – 2:2. Hra se poté rozkouskovala, přibylo mnoho nedovolených zákroků, ale branka žádná.

Bělá tak v prvním kole nepodala příliš přesvědčivý výkon a remizovala na půdě Akumy 1:1.