Bělá po osmi zápasech padla

V 16. kole Okresního přeboru zajížděla Bělá na půdu Čejetic. Domácím se vůbec nepovedla podzimní část, získali jen 4 body a krčili se na samém dně tabulky. Do jarní části ale vstoupili jako uragán a ze dvou zápasů si připsali šest bodů. Bělá do zápasu zajížděla ve velmi oslabené sestavě – Slavík a Umáčený nemohli nastoupit kvůli kartám, duo Smékal, Klíma trápí koleno a kvůli nemoci vynechal zápas Dlask s Knapem.

Domácí měli v úvodu zápasu více ze hry, tlačili Bělou, ale do žádné vyložené šance ne a ne se dostat. Naopak na druhé straně Bělá hrála jednoduše a rychlými brejky dělala domácím problémy. Po jednom z nich měl obrovskou šanci Ďurčovič, ale brankář Beran mladého záložníka Bělé vychytal. Skóre se měnilo až ve 34. minutě, kdy se odražený míč dostal ke kanonýrovi Čejetic Horáčkovi, a ten povedenou ranou z dvaceti metrů nedal Vernerovi šanci – 1:0. Domácí se ale neradovali dlouho. Bělá opět rychlým brejkem překonala obranu domácích, míč si navedl do středu hřiště Šoóš a také on povedenou ranou z dvaceti metrů zamířil přesně k tyči – 1:1. O přestávce tak na světelné tabuli svítil nerozhodný stav.

 

Bělá vstoupila aktivně do druhého poločasu, skvělou šanci na obrat měl Šimek, který zahrával trestný kop, ale levačkou zakroutil míč vedle branky. Hra se od prvního poločasu pozměnila a byli to domácí, kteří hráli na brejky. Rychlonohý Jaroš dělal bělské defenzívě velké problémy a hostující obrana ho zastavovala jen za cenu faulů. Žlutou kartu za čtvrt hodiny hry ve druhém poločase tak dostali Pavlíček, Hanibal i Vild. Bělá mohla jít do vedení. Hodboď se dostal svým klasickým sólem až před brankáře Berana, ale pálil pouze do něj. Největší šanci měl však Šimek, který si naskočil na roh Šoóše, jeho hlavičku ale fantastickým zákrokem vyškrábl z brankové čáry zkušený brankář Beran. Když už se zdálo, že se oba soupeři rozejdou smírně, tak udeřili domácí. V 89. minutě zahráli Čejetice dlouhý míč do vápna, na který si naskočil Bartoš a hlavou přeloboval brankáře Vernera – 2:1. V devadesáté minutě ještě došlo ke zbytečné strkanici Šoóše a Koška, za kterou byli poslání oba aktéři rovnou do sprch.

Bělá tak po osmi zápasech pocítila hořkost porážky. Další vrásky na čele kouče Jiřího Pavlíčka jistě přibudou při sestavování sestavy na příští zápas – Bělou trápí spousta zranění a nedisciplinovanost hráčů – tři zápasy – tři červené karty.

TJ TJF Čechie Čejetice – SK Bělá pod Bezdězem 2:1 (1:1)