A tým vybojoval bod z Krnska

Uplynulým víkendem se opět rozběhl kolotoč Okresního přeboru mužů. A tým Bělé přezimoval po podzimní částí na solidním pátém místě se ziskem 21 bodů. Příprava se týmu kouče Pavlíčka náramně vyvedla – tři zápasy, tři výhry a parádní bilance 22 vstřelených branek oproti 2 inkasovaným.

Hráči Bělé však v prvním poločase na formu z přípravy nenavázali. Domácí Krnsko mělo více ze hry, bylo všude dřívě a brzy šlo do vedení. Ve 12. minutě vyslal domácí záložník dlouhý míč křížem za obranu na Šulce, který střelou mezi nohy brankáře Vernera otevřel skóre – 1:0. Domácí byli při chuti. Další pohromu odvrátil Verner, který včas vyběhl a zneškodnil vyloženou šanci Krnska. Domácí poté nastřelili ze dvacetimentů tyč hostující branky a další povedenou ránu z trestného kopu vyrazil Verner do bezpečí. Bělá se do šancí dostávala sporadicky, a tak domácí šli do kabin zaslouženě ve vedení.

Druhé dějství nabídlo hned po výkopu několik záplatek. Ihned po rozehře Bělá chybovala, ztratila míč, jenže domácí šanci nevyužili. Naopak na druhé straně pláchla obraně Krnska nová posila Špringer, který přízemním centrem našel Rokose a ten se nemýlil – 1:1. Na druhé straně opět zahrozili domácí, ale útočník Šesták jen o pár centimetrů minul branku.  V 59. minutě Bělá dokonala obrat. Aktivní Špringer vyhrál souboj a předal míč Šimkovi, který přízemní střelou třefil tyč a Špringer dorazil míč pod břevno Novákovy branky – 2:1 pro Bělou. Hosté se však neradovali dlouho. Soumar si stoupl k exekuci trestného kopu a dalekonosnou přízemní ranou šajtlí nedal Vernerovi šanci – 2:2. Zápas se poté pořádně vyostřil a rozhodčí Kuba rozehrál karetní mariáš. Po faulu na Tyšera se hráči seběhli k hromadné strkanici, za kterou hlavní sudí rozdal dvě karty – žlutou pro domácího Šestáka a nepochopitelnou červenou pro hostujícího Slavíka. V nervozním závěru už žádný gól nepadl, a tak se oba soupeři rozešli smírným výsledkem.

Bělá tak stálé drží dlouhou sérii bez porážky. V přístím kole se představí doma proti Kostelnímu Hlavnu.

 

FK Krnsko – SK Bělá pod Bezdězem 2:2 (1:0)