Dorost válí! Kostomlatům nadělil desítku

V desátém kole 1.A třídy dorostu přivítala Bělá tým Kostomlat. Domácím se daří – pod vedením legendy bělského fotbalu Vrabce tým šlape jak dobře namazaný stroj. Mladíci Bělé hrají atraktivní fotbal, důkazem je i vysoká návštěvnost. V devíti zápasech vstřelila Bělá 38 branek. V útoku řádí Honc, který jich nastřílel 12, dále Riess a Friedrich 6, Rak 5.

Bělá začala aktivně a v 15. minute již vedla 2:0 po brankách Raka a Riesse. V 19. minutě se trefil i Flanderka, který dorazil míč do sítě po rohu Vrabce. O dvě minuty později se hnal sám na branku Honc, ale svůj nájezd neproměnil, neujala se ani dorážka Friedricha. Další pokus si připsal Rak, ale ten minul branku. Bělá soupeře válcovala. Honcovu střelu pod víko pěkně vytáhl brankář. Ve 29. minutě zvyšoval opět Rak po chybě obrany. Pět minut před koncem poločasu opět pádil Honc sám na brankáře a zkušeně zakončil na zadní tyč. Poločasové skóre zakončil Maršík, který zvýšil na 6:0.

V druhém poločase se obraz hry nezměnil. V 56. minutě zvyšoval Honc, který dorazil střelu Jirdáska. A ten samý střelec se trefil o dvě minuty později, kdy využil chybu v rozehrávce. V 63. minutě se trefili i hosté, kdy propadlý míč za obranu zakončil Pařízek. Svůj čtvrtý gol si poté připsal Honc po pěkné kombinaci s Čermákem. Brankostroj pak zakončil Vrabec, který po ťukecu ve vápně zakončil do odkryté klece.

Bělá tak rozdrtila Kostomlaty 10:1 a připsala si další tři body do tabulky.

S K Bělá pod Bezdězem – TJ Sokol Kostomlaty nad Labem 10:1 (6:0)

Sestava: Novotný – Hodboď, Maršík, Flanderka, Horský  (Čermák)- Vrabec, Riess (Vaněk), Jirdásek, Rak – Friedrich (Semrád), Honc
Branky: Honc 4x, Rak 2x, Vrabec, Flanderka, Riess, Maršík