Bělá otočila nepříznivé skóre proti Kosořicím

V osmém kole Okresního přeboru mužů se představila Bělá opět doma. Tentokrát proti domácím stálo mužstvo Kosořic. Hostům se příliš nedaří, ze sedmi zápasů vyhráli pouze jednou a jednou remizovali, a tak se krčí na předposledním místě. Trenér Bělé tentokrát nemusel řešit počet hráčů, na lavičce totiž sedělo pět domácích borců.

Od začátku zápasu se nehrál příliš pohledný fotbal, ale byl to spíše boj. V deváté minutě pronikl jako lasička Rokos do vápna a rozhodčí Louda neváhal a pískl penaltu pro domácí. K exekuci si stoupl Jan Smékal, brankář si na jeho střelu sáhl, ale vyrazit jí nedokázal – 1:0 pro domácí. Za deset minut však bylo vyrovnáno. Propadlý míč za domácí obranu si zpracoval Malík a srovnal stav 1:1. Za pět minut bylo domácím ještě hůře. Hostující záložník vyslal přímý kop rovnou na branku a vyražený míč doklepl do sítě Mašek – 1:2. Bělá tak odcházela do kabin za nepříznivého skóre 1:2.

Ve druhém poločase byla Bělá aktivnější a tlačila soupeře. Stoprocentní šanci však neproměnil tváří v tvář brankáři Smékal. I na druhé straně se mohlo měnit skóre. Centr z pravé strany doletěl až k Maškovi, který však napálil volej daleko vysoko. Bělá se dočkala v 75. minutě, Pitloun se uvolonil na dvaceti metrech a technickou střelou do šibenice srovnal stav – 2:2. V další šanci střílel Umáčený, ale ten branku nezasáhl. Ten samý hráč poté vyslal do úniku Šimka, kterého nedovoleně zastavil obránce hostí. Rozhodčí Louda po konzultaci s pomezním zapískal druhou penaltu v zápase. K míči si tentokrát stoupl Šimek a zvrátil výsledek na stranu Bělé – 3:2. Hosté neudrželi nervy a začli se hádat a pošťuchovat. Po jedné takové strkanici vytáhl rozhodčí Louda dva rudé kartónky – pro domácího Šimka a hostujícího Jindráka. Bělá poté v klidu odehrála závěr utkání a připsala si tři body.

SK Bělá pod Bezdězem – Tj Sokol Kosořice 3:2 (1:2)

Sestava: Verner – Tyšer, Jiří Pavlíček, Dlask (Vild), Hodboď (Hodovanec) – Rokos (Umáčený), Smékal, Pitloun, Šóoš – Handl (Ďurčovič) , Šimek

Branky: Smékal, Pitloun, Šimek

ŽK: Hodboď, Dlask, Pitloun

ČK: Šimek