Bělá selhala v zakončení, body si odváží Dlouhá Lhota

V sedmém kole Okresního přeboru mužů přivítala na svém stadionu Bělá Dlouhou Lhotu. Podle papírových předpokladů se dal očekávat vyrovnaný fotbal – domácí měli ze šesti zápasů sedm bodů, hosté o dva body méně.  Hrající kouč Pavlíček opět musel sáhnout do sestavy – ani na lavičce totiž nebyl Hodboď, Smékal, Šimek a Rokos, naopak na stopera se vrátil matador Hanibal.

Bělá byla od prvních minut více na balonu a trpělivě kombinovala. První šanci si však vytvořili hosté, kdy rychlý brejk zazdil tvrdou a vysokou ranou jeden z útočníků. Na druhé straně mohl otevřít skóre Umáčený, ale i on ve stoprocentní šanci nezamířil přesně a poslal míč nad branku Charváta. Bělá se dočkala v 17. minutě – individuální akcí se prosadil Šóoš, který prošel do vápna a přesnou ranou nedal brankáři šanci – 1:0. Obraz hry se příliš nezměnil, domácí kombinovali a drželi míč, hosté se snažili podnikat rychlé brejky. Po jednom z nich se Lhota dočkala vyrovnání – Limr si na hranici vápna pohrál s obranou a prostřelil Vernera – 1:1. Za pět minut se opět měnilo skóre. Aktivní Limr se protáhl podél autové čáry a předložil míč před prázdnou branku, kde pouze doklepl míč do sítě Vaněk – 1:2. Domácí tak šli do kabin opařeni. Větší držení míče, více šancí, přesto skóre nepříznivé.

Do druhého poločasu udělal kouč Pavlíček dvě změny – Vild a Handl šli do sprch a na hřiště přišli oživit hru Petrův a Ďurčovič. Bělá tlačila – hrající kouč Pavlíček uháněl sám na branku, ale ani on nezamířil přesně. Sám na branku si to namířil i Umáčený, kterého zastavil jasným faulem hostující obránce. Píšťala rozhodčího Chládka však zůstala němá. Domácí se dočkali v 58. minutě. Střídající Ďurčovič se krásně uvolonil na velkém vápně a prostřelil brankáře Charváta – 2:2. Domácí útočník měl na hlavě další branku, ale z malého vápna hlavou jen přestřelil. Další šanci měl Pitloun, ale ten krásnou ranou trefil břevno. Hosté si s ničím nelámali hlavu a po jednom z brejků rozsekli celý zápas. Nákop za obranu a jednoduché zakončení = krutý trest pro domácí barvy – 2:3.

Bělá byla po celý zápas lepším týmem, vypracovala si spoustu šancí, ale zklamala v zakončení.

 

SK Bělá pod Bezdězem – FK Dlouhá Lhota 2:3 (1:2)

Sestava: Verner – Vild (Petrův), Hanibal, Dlask, Tyšer – Hodovanec, Jiří Pavlíček, Pitloun, Šóoš (Pavlíček) – Handl (Ďurčovič), Umáčený
Branky: Šóoš, Ďurčovič
Žluté karty: Handl